KAMUOYU AÇIKLAMASI

OTORAPOR ve OTORAPOR’un kurmuş olduğu OTOEKSDER (*) tarafından firmamız ve cihazlarımız hakkında yapılan asılsız iddiaların doğru olmadığını gösteren, CORGHI firmasından Sn. Cinzia CORGHI tarafından gönderilen yazıların noter tercümesi aşağıdadır.

Ancak tahmin edebileceğiniz gibi Otorapor firması NOTER TASDİKLİ olan bu yazıların da sahte olduğunu iddia etmiştir. ! Artık yorumu sizlere bırakıyoruz.

Otorapor firması bu yazıları maşa gibi kullandığı OTOEKSDER derneğinin web sayfalarında yayınlamış ve derneğin otoekspertizdernegi.orgotoekspertizdernegi.comotoeksder.org ve otoeksder.com web sayfaları mahkeme kararı ile kapatılmıştır

OTORAPOR, bu asılsız iddialarıyla ilgili hiçbir delili olmadığı için, siz müşterilerimizi bize karşı dava açmaya teşvik etmekte, ücretsiz hukuki danışmanlık vaat etmektedir. Diğer suç oluşturan davranışların yanında ayrıca “suç uydurma suçu” işleyen OTORAPOR, bu suça siz müşterilerimizi de dahil etmeye çalışmaktadır.

Firmamız hakkında asılsız iddialarda bulunan, itibarımızı ve piyasadaki güven ortamını zedelemeye çalışıp, kendisine çıkar elde etmeye çalışan firmalar hakkında hem hukuki hem de cezai açıdan yasal işlemler başlatılmıştır.

Her türlü satış sonrası servis ve kalibrasyon hizmetlerimiz ile cihazlarımızın arkasında ve siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Şirketimiz hakkında yapılan bu asılsız ve kötü niyetli iddialara itibar etmeyiniz.

 • 32 yıldır piyasada olan, TÜV ve Otonomi gibi firmalara cihaz temin eden,  müşterilerinin güvenini kazanmış firmam ve şahsım adına sizlere her türlü garanti ve güvenceyi vermeye hazırım.

  İsteyen müşterilerime cihaz bedelleri kadar açık çek dahi verebilirim. Cihazlarımızın  TSE kalibrasyonlarından geçeceğinden hiçbir kuşkumuz bulunmamaktadır.

  29.12.2018 trihi itibarı ile TSE den HYB belgesi almış 10 adet firmanın 9 adedi firmamızın cihazını kullanan firmalardırç

  Cihazlarımız bizim tarafımızdan kalibre edildikten sonra TSE kalibrasyonlarından geçmezse, bütün sorumluluk firmamıza aittir. Bütün zararlarınızı karşılamaya hazırız.

  Sadece firmamızı zarara sokmak veya sizlerin kafasını karıştırmak isteyen mesajlara inanmayınız.

  Cep telefonum (05322312334)  24 saat açık olup, her türlü sorularınızı cevaplamaya hazırım.

  Gümrük ve ATR belgelerimizi görebilirsiniz ve isteyenlere orijinal belgeleri gönderebiliriz.

  Belgeleri büyütmek için üzerine tıklayın

  • Otorapor, Computest Markası ile kendilerine rakip olmamızdan son derece rahatsız olmuştur.
  • Karşılıkı görüşmelerimizde “siz cihaz satıcı firmasınız neden oto ekspertiz bayiliği veriyorsunuz” şeklinde şikayetlerde bulunmuşlardır. 
  • Bize gönderdikleri ihtarnamede otoekspertiz operasyonlarımızı derhal durdurmamızı talep etmişlerdir.
  • Otorapor’un tavsiye etmesi üzerine firmamızdan alım yapan Otorapor bayileri için, şirketimizden  komisyon bedelleri talep edilmiştir ve aşağıda görülen komisyon faturaları düzenlenmiştir. Bu talepler tarafımızca reddedilmiştir.
  • Otorapor’un bize olan borçlarını 3-4 ay boyunca ödememesi sonucunda aşağıda görülen icra takibi başlatılmış ve alacaklarımız tahsil edilmiştir.
 • Bu olaylara bozulan ve icra takibini kabullenemeyen Otorapor yetkilileri internet sitesinde firmamız hakkında aşağıdaki gibi asılsız iddialara başlamıştır.

  • Mates Çin malı cihaz ve aksesuar satıyor,
  • Mates’in cihazları kalitesiz,
  • Mates iflas etmiş durumda, 
  • Garantili cihazlar için dahi hizmet veremiyor

  Tarafımızca ilgili duyurunun noterlerce tespit ettirilerek haklarında yasal işlemlerin başlatılması sonucunda ilgili duyuru daha sonra değiştirilmiştir.

  • Firmamızı Corghi firmasına şikayet etmek,
  • Gerek bayilerimizi gerekse Otorapor bayilerini firmamız aleyhine kışkırtmaya çalışmak,
  • Corghi firmasının Türkiye geleceğini öğrenince hazırlıksız yakalandığı için ortağımız Almanya’da bahanesi ile ziyareti ertelemeye çalışmak,
  • Buna rağmen Corghi firması yetkilileri konuyu ciddiye alarak derhal Türkiye’ye gelmiştir.
  • Corghi yetkilileri, piyasada sattığımız ürünler üzerinde inceleme yaparak, firmamızca temin edilen ürünlerde hiç bir problem olmadığını,  ayrıca Otorapor’un iddialarının asılsız ve tamamen dayanaksız olduğunu tespit etmiştir. Corghi yetkilisi Sayın Igor Cambuzzo’nun Otorapor yetkililerine bu durumu açıklamak için gönderdiği e-posta mesajı aşağıdaki gibidir. 
  • Yukarıda bahsedilen Corghi firmasının mesajını alan Otorapor, firmamız aleyhine bu girişiminden de sonuç alamayacağını anlaması üzerine, son olarak tüm müşterilerimize, Sayın Igor Cambuzzo’nun açıklamalarını çarpıttığı bir mesaj göndermiştir. İlgili mesajda, Igor Cambuzzo’nun;
  • Corghi’nin Türkiye’de hiçbir tedarikçisi olmadığını
  • Mates’in sattığı tüm makinaların sahte olduğunu
  • Tüm müşterilerin Mates hakkında dava açmasını söylediğini iddia edilmiştir.

  Corghi nin web sayfasında firmamızın yetkili tedarikçi olduğu net ve açık birşeklde görülmektedir. 

  Ayrıca,  Sayın Igor Cambazzu, ürünlerimizin kaliteli ve orijinal İtalyan malı olduğunu teyit etmektedir. Buna ek olarak, Otorapor’a, eğer ikna olmamışlar ise konuyla ilgili Türk otoritelerine gerekli başvuruları yapabileceklerini tavsiye etmektedir.

  Aşağıdaki son mesajda ise Corghi firmasının yetkilisi Igor Cambazzu aşağıdaki mesajı ile

  1. Bizim Türkiyede yetkili distribütör olduğumuzu
  2. Kendilerine ait fren, amortisör ve yana kayma cihazlarını satmaya yetkili olduğumuzu
  3. Hiç bir zaman Mates’in sattığı cihazların sahte olduğunu söylemediğini
  4. Hiç kimseye Mates’i mahkemeye vermesi için tavsiyede bulunmadığını

  Çok net ve açık bir şekilde ifade ederek diğer İDDİALARI YALANLAMIŞTIR 

  Yani görüleceği gibi ilgili firmanın ileri sürdüğü iddialar tamamen iftira ve kafa karıştırmak ve firmamıza zora sokmak için söylediği iddialardır.

 • Bütün bunlar yetmiyormuş gibi Otorapor firması (HİÇ BİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ 4 Ekim tarihinde saat 15.44 te aşağıdaki maili firmamıza göndererek cihazlarına kalibrasyon yapmamızı istemiştir. 

  Yorumu size bırakıyoruz sevgili müşterilerimiz. 

  • Oto rapor firmasının gönderdiği mesajlar tamamen karalama amaçlıdır.
  • Dikkatinizi çekmek isteriz ki, Otorapor, un gönderdiği, sonuna hiçbir isim/unvan olmayan mesajlardır.  
  • Otorapor’un bu sayede  hukuki ve cezai yaptırımlardan kurtulacağını zannetmektedir.  Bununla birlikte, ilgili mesajların Otorapor tarafından gönderildiği Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan incelemeler sonucunda tespit edilmiş ve gerekli hukuki işlemler başlatılmıştır.
 • Görüldüğü gibi biz Otorapor gibi iddia etmiyoruz, her zaman olduğu gibi belgelere dayanarak ispatlarıyla konuşuyoruz.