Computest Vehicle Expertise Center

The main subject of our company, which was established on November 5, 1987, is Automobile service equipment and carries out the import, sales and service services of Auto Appraisal Devices, Computest devices, Auto Appraisal dealership, Vehicle inspection station devices and all other devices used in automobile services. The companies we represent, such as Corghi, Ecotechnics, Capelec, Spanesi, Tecnomotor, are the leading companies in this market and specialized in their fields. The easiest thing you can do to get to know our company better is to ask any authorized automobile dealer or service in your city such as Tofaş, Renault, Honda, Hyundai, Peugeot, Toyota. We give all of Turkey's authorities and special services, equipment sales and service in each city.

Tamamen tarafsız ve bağımsız olarak çalışan tüm bayilerimizin cihazları ITALYAN lisanslı olup, TSE’ye müracaat eden bayilerimizin tamamı kalibrasyon kontrollerinden geçmiş ve TSE belgesi almıştır. 

Bayilerimizdeki cihazlar son derece hassas ve son teknoloji ürünü cihazlar olduğu gibi, periyodik olarak yapılan kontrol ve denetlemelerde işlem doğruluğu kontrol edilerek, müşterilerimize en doğru oto ekspertiz raporları verilmektedir.

Tüm bayilerimiz Oto ekspertiz için geliştirmiş olduğumuz yeni bilgisayar programını kullanmakta, araç, alıcı ve satıcı bilgileri bilgisayara girilmekte, araç fotoğrafı çekilmekte ve yapılan  ölçümler müşteriye mail olarak gönderilmektedir.

Firmamız yapılan ekspertiz işlemlerini ve hazırlanan test raporlarını online olarak sürekli kontrol etmekte ve müşteri mağduriyetini en aza indirmeye çalışmaktadır.

İsteyen müşterilerimize yasanın istemiş olduğu 3 ay 5.000 km garanti vermek için ekspertiz sigortası yapılmaktadır. 

Oto ekspertiz yönetmeliği ve cihaz belgeleri hakkındaki detayları okumak için tıklayın.

Kendi bayilerimize ilave olarak Türkiye genelinde kurmuş olduğumuz 380 den fazla Oto ekspertiz istasyonu faal faal olarak çalışmaktadır. Listeyi görmek için tıklayın.

TSE’ye müracaat eden 161 müşterimiz kalibrasyon kontrollerinden geçerek HYB Belgesi almışlardır.

Asıl konusu oto ekspertiz ve otomobil servis ekipmanları  olan firmamız kurulduğu günden beri bu konu üzerinde çalışmaktadır ve 27 adet elamanı ile tüm Türkiye geneline en hızlı servis veren firmadır.

Cihazlarımız İtalyan Dimsport ve Corghi firmalarının ürünü olup 20 yıldır aynı markalar ile çalışıyoruz.

Oto Ekspertiz sistemin kurulabilmesi için iki aracın arka arkaya gireceği kadar, 4 x 12 m ebatlarında bir yere ihtiyaç bulunmaktadır. Ancak TS13805 standardına göre cihazların kurulacağı alan en az 70 m2 olması istenmektedir. Müşteri kabul, bekleme salonu WC gibi yerler ile birlikte toplam 90-100 m2 yere ihtiyaç olacaktır.

Cihazlar zemine sıfır monte edilebildiği gibi, zemin üstü ve rampalı da kullanılabilir.

İsteyen  müşterilerimizin iş yerlerinde keşif yaparak, cihazların kurulacağı yere montaj projesi yapıyor ve cihazların yerleşimini 3 boyutlu olarak gösteriyoruz.

İlk kurulum eğitiminden sonra müşterilerimize gerekli daha detaylı eğitimleri müşterinin kendi yerinde veya Ankara veya Istanbul’daki bayilerimizde veriyoruz.

İsteyen müşterilerimiz sadece cihaz satın alıp, kendi isimleri ile iş yeri açabilecekleri gibi, kurumsal bir yapıya sahip olmaları için bayimiz olabilir ve COMPUTEST markasını kullanabilirler.

KOSGEB kurslarına katılıp, eğitim belgesi almış müşterilerimize Kosgeb kredisi almakta yardımcı olabilir, proje desteği verebiliriz. Kosgeb in vermiş olduğu hibe yardım ve faizsiz krediden faydalanmak mümkündür. (2020 için henüz belli değil)

Cihazlarımız ISO ve CE belgesine sahip olup, tüm cihazlarımız 2 yıl garantilidir. Kurumsal bayilerimiz için garanti süresi 10 yıldır.

Mates A.Ş, Oto Ekspertiz sistemleri ve komple otomobil servisi kurabilen ve Oto ekspertiz bayiliği veren 33 yıllık bir firmadır.

Servislerin ihtiyacı olan lift, Rot, Balans, Klima gaz dolum, Şase tezgahı gibi tüm ekipmanlar firmamız tarafından temin edilmektedir.

Bulunduğunuz şehirde Tofaş, Ford, Toyota, Honda, Hyundai, Renault gibi yetkili servislerde mutlaka en az birkaç tane cihazımız bulunmaktadır.

Bu servisleri arayıp, firmamız, servis hizmetlerimiz ve cihazlarımız hakkında referans alabilirsiniz. Türkiye genelinde tüm illerde çalışan 8000 den fazla muhtelif cihazımız bulunmaktadır. Bu listeyi görmek veya indirmek için tıklayın.