Computest Oto Ekspertiz Merkezi

5 Kasım 1987 de kurulan firmamızın asıl konusu Otomobil servis ekipmanları olup, Oto Ekspertiz Cihazları, Computest cihazları, Oto Ekspertiz bayiliği, Araç muayene istasyonu cihazları ve otomobil servislerinde kullanılan tüm diğer cihazların ithalat, satış ve servis hizmetlerini yapmaktadır.

Temsilciliğini yaptığımız Corghi, Ecotechnics, Capelec, Spanesi, Tecnomotor gibi firmalar bu piyasanın önde gelen, konusunda uzman firmalardır.

Firmamızı daha iyi tanıyabilmek için yapabileceğiniz en kolay şey, bulunduğunuz şehirdeki, Tofaş, Renault, Honda, Hyundai, Peugeot, Toyota gibi herhangi bir yetkili otomobil bayisine veya servisine firmamızı sormanız olacaktır.

Türkiye’nin her şehrinde bulunan bütün yetkili ve özel servislere cihaz satışı ve servis hizmeti veriyoruz.

Son yıllarda bir çok otomobil markası toplu cihaz alımlarını firmamızdan yaptığı gibi, Çevre Bakanlığı’da Mobil Muayene araçlarında kullanılan 81 adet egzoz gazı ölçüm cihazını, Jandarma Genel K.tanlığı 87 takım egzoz gazı ölçüm cihazı, 87 takım Seyyar fren test cihazı ve 87 takım far ayar cihazı toplu olarak firmamızdan temin etmiştir.

En son olarak Ford Otosan bayilerinin ihtiyacı olan 70 takım Fren, Amortisör ve yana kayma cihazını firmamıza sipariş vermiş ve 55 bayinin cihazları çalışır duruma getirilmiştir.

En belirgin özelliğimiz temsilciliğini yaptığımız firmalar ile çok uzun süreli çalışıyor ve sık sık temsilcilik değiştirmiyoruz. Dolayısıyla bizden cihaz alan müşterilerimiz aldıkları cihaza çok uzun süreler bizim servis vereceğimizi biliyor. Diğer firmalarda olduğu gibi 2-3 yıl sonra müşterimize “kusura bakmayaın biz artık o markayı satmıyoruz” demiyoruz.

Hiç bir zaman aracı firmalar ile çalışmadık, her zaman ürünlerimizi asıl imalatçı firmalardan getirdik. Dolayısıyla servis ve yedek parça temin sürelerimiz çok kısadır.

Şu ana kadar firmamız ile çalışıp, bizimle çalışmaktan pişman olan hiç bir müşterimiz olmadı. Firmamızdan 10-15 yıl önce cihaz almış veya servis kurmuş müşterilerimiz, yeni bir yer açacaklarında veya yeni bir cihaz alacaklarında mutlaka tekrar firmamız ile çalışmaktadırlar.

Amacımız müşterilerimize her hangi bir cihaz satmak değil, her zaman ihtiyaçları olan ve uzun süre, problemsiz kullanabilecekleri, istedikleri zaman servis ve yedek parçasını bulabilecekleri  cihazı satmak olmuştur ve böyle devam edecektir…

Saygılarımla

Kadir ATA

Tamamen tarafsız ve bağımsız olarak çalışan tüm bayilerimizin cihazları ITALYAN lisanslı olup, TSE’ye müracaat eden bayilerimizin tamamı kalibrasyon kontrollerinden geçmiş ve TSE belgesi almıştır. 

Bayilerimizdeki cihazlar son derece hassas ve son teknoloji ürünü cihazlar olduğu gibi, periyodik olarak yapılan kontrol ve denetlemelerde işlem doğruluğu kontrol edilerek, müşterilerimize en doğru oto ekspertiz raporları verilmektedir.

Tüm bayilerimiz Oto ekspertiz için geliştirmiş olduğumuz yeni bilgisayar programını kullanmakta, araç, alıcı ve satıcı bilgileri bilgisayara girilmekte, araç fotoğrafı çekilmekte ve yapılan  ölçümler müşteriye mail olarak gönderilmektedir.

Firmamız yapılan ekspertiz işlemlerini ve hazırlanan test raporlarını online olarak sürekli kontrol etmekte ve müşteri mağduriyetini en aza indirmeye çalışmaktadır.

İsteyen müşterilerimize yasanın istemiş olduğu 3 ay 5.000 km garanti vermek için ekspertiz sigortası yapılmaktadır. 

Oto ekspertiz yönetmeliği ve cihaz belgeleri hakkındaki detayları okumak için tıklayın.

Kendi bayilerimize ilave olarak Türkiye genelinde kurmuş olduğumuz 380 den fazla Oto ekspertiz istasyonu faal faal olarak çalışmaktadır. Listeyi görmek için tıklayın.

TSE’ye müracaat eden 161 müşterimiz kalibrasyon kontrollerinden geçerek HYB Belgesi almışlardır.

Asıl konusu oto ekspertiz ve otomobil servis ekipmanları  olan firmamız kurulduğu günden beri bu konu üzerinde çalışmaktadır ve 27 adet elamanı ile tüm Türkiye geneline en hızlı servis veren firmadır.

Cihazlarımız İtalyan Dimsport ve Corghi firmalarının ürünü olup 20 yıldır aynı markalar ile çalışıyoruz.

Oto Ekspertiz sistemin kurulabilmesi için iki aracın arka arkaya gireceği kadar, 4 x 12 m ebatlarında bir yere ihtiyaç bulunmaktadır. Ancak TS13805 standardına göre cihazların kurulacağı alan en az 70 m2 olması istenmektedir. Müşteri kabul, bekleme salonu WC gibi yerler ile birlikte toplam 90-100 m2 yere ihtiyaç olacaktır.

Cihazlar zemine sıfır monte edilebildiği gibi, zemin üstü ve rampalı da kullanılabilir.

İsteyen  müşterilerimizin iş yerlerinde keşif yaparak, cihazların kurulacağı yere montaj projesi yapıyor ve cihazların yerleşimini 3 boyutlu olarak gösteriyoruz.

İlk kurulum eğitiminden sonra müşterilerimize gerekli daha detaylı eğitimleri müşterinin kendi yerinde veya Ankara veya Istanbul’daki bayilerimizde veriyoruz.

İsteyen müşterilerimiz sadece cihaz satın alıp, kendi isimleri ile iş yeri açabilecekleri gibi, kurumsal bir yapıya sahip olmaları için bayimiz olabilir ve COMPUTEST markasını kullanabilirler.

KOSGEB kurslarına katılıp, eğitim belgesi almış müşterilerimize Kosgeb kredisi almakta yardımcı olabilir, proje desteği verebiliriz. Kosgeb in vermiş olduğu hibe yardım ve faizsiz krediden faydalanmak mümkündür. (2020 için henüz belli değil)

Cihazlarımız ISO ve CE belgesine sahip olup, tüm cihazlarımız 2 yıl garantilidir. Kurumsal bayilerimiz için garanti süresi 10 yıldır.

Mates A.Ş, Oto Ekspertiz sistemleri ve komple otomobil servisi kurabilen ve Oto ekspertiz bayiliği veren 33 yıllık bir firmadır.

Servislerin ihtiyacı olan lift, Rot, Balans, Klima gaz dolum, Şase tezgahı gibi tüm ekipmanlar firmamız tarafından temin edilmektedir.

Bulunduğunuz şehirde Tofaş, Ford, Toyota, Honda, Hyundai, Renault gibi yetkili servislerde mutlaka en az birkaç tane cihazımız bulunmaktadır.

Bu servisleri arayıp, firmamız, servis hizmetlerimiz ve cihazlarımız hakkında referans alabilirsiniz. Türkiye genelinde tüm illerde çalışan 8000 den fazla muhtelif cihazımız bulunmaktadır. Bu listeyi görmek veya indirmek için tıklayın.